Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the search-in-place domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/u533565404/domains/piesiam.lt/public_html/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/u533565404/domains/piesiam.lt/public_html/wp-includes/functions.php on line 6114
Kaip Vyksta Plastikiniu Langu Sandarinimas? - Piešiam.lt

Kaip Vyksta Plastikiniu Langu Sandarinimas?

Dažnai neužtenka turėti funkcionalius ir estetiškus plastikinius langus jų efektyvus sandarinimas yra ne mažiau svarbu. Sandarūs langai – tai kertinis namų šilumos efektyvumo ir komforto akmuo. Jie ne tik apsaugo namus nuo šalčio, bet ir sumažina šilumos nuostolius, o tai tiesiogiai susiję su mažesnėmis šildymo sąskaitomis. Be to, kokybiškai sandarinti langai izoliuoja išorės triukšmą ir neleidžia drėgmei ar pelėsiui įsibrauti į jūsų gyvenamąją erdvę. Tinkamas langų sandarinimas ne tik padidina gyvenimo kokybę, bet ir yra žingsnis link ekologiškesnio gyvenimo būdo, taupydamas energiją ir mažindamas CO2 emisijas.

Šis straipsnis skirtas išsamiai supažindinti skaitytoją su langų sandarinimo svarba ir pateikti aiškų bei paprastą gido, kaip šį procesą atlikti patiems, be specialistų pagalbos. Žingsniu po žingsnio laviruodami per sandarinimo procesą, galėsite patys užtikrinti, kad jūsų langai atlieka savo funkcijas nepriekaištingai. Nors langų sandarinimo kainos gali skirtis priklausomai nuo darbo apimties ir pasirinktų medžiagų, preliminari investicija į šį atnaujinimą paprastai svyruoja nuo maždaug 20 iki 100 eurų už langą, priklausomai nuo medžiagos bei langų dydžių ir būklės. Atkreipkite dėmesį, kad tinkamai įvertinta ir atlikta investicija gali atsipirkti ilgalaikiu energijos taupymu, tad nevilkite sandarinimo darbų į ilgą stalčių.

Kodėl reikia sandarinti plastikinius langus?

Plastikiniai langai yra populiarus pasirinkimas tiek naujų, tiek renovuojamų būstų savininkų tarpe dėl jų šilumos ir garsui izoliuojamųjų savybių. Vis dėlto, kaip ir bet kuri kita namo dalis, langai laikui bėgant gali prarasti savo pradines savybes, todėl svarbu juos tinkamai prižiūrėti. Sandarumu pasirūpinti reikia dėl keleto pagrindinių priežasčių:

  • Didesnės šildymo sąskaitos: Netinkamai sandarinami ar senstantys langai praleidžia šaltą orą žiemą ir karštą orą vasarą, kas verčia šildymo ir vėsinimo sistemas dirbti intensyviau. Tai savo ruožtu didina energijos sunaudojimą ir sąskaitas už šilumą ir elektros energiją.
  • Pelėsio ir kondensato atsiradimas: Jei langai nėra gerai užsandarinti, drėgmės patekimas į namus yra neišvengiamas. Tai gali sukelti pelėsio augimą ant langų palangių ar net ant sienų, kuris yra ne tik estetinė problema, bet ir sveikatos grėsmė.
  • Triukšmo lygis patalpoje: Geras langų sandarumas ne tik išlaiko šilumą, bet ir izoliuoja garso lygį. Triukšmas iš išorės, kai langai netinkamai sandarinti, gali tapti daug didesnė problema, ypatingai gyvenant greta judrių gatvių ar pramoninių zonų.

Langų sandarumo praradimo priežastys

Langų sandarumo praradimo priežastys gali būti įvairios. Viena iš dažniausių – mechaninis langų pažeidimas dėl kasdienio naudojimo ar nenuoseklaus priežiūros. Taip pat įtakos gali turėti ir gamtinių veiksnių, pavyzdžiui, temperatūros svyravimai ar UV spindulių poveikis, dėl kurio kenčia langų tarpinių ir profilių medžiaga. Be to, netinkamas montavimas gali lemiami prastos langų sandarumo kokybės paiešką.

Langų sandarumo patikra ir gerinimas

Langų sandarumo patikra turėtų būti atliekama reguliariai, kad būtų užkirstas kelias aukščiau išvardytiems problemoms. Sandarumo tikrinimas paprastai atliekamas per vizualų langų apžiūrėjimą, jaučiant skersvėjus ar šaltį šalia uždarų langų. Jei pastebimi defektai, verta kreiptis į specialistus, kurie gali tiksliai nustatyti, kokie sandarumo pagerinimo darbai reikalingi.

Langų sandarumo atnaujinimo kainos gali svyruoti ir priklausyti nuo daugelio veiksnių, tarp kurių yra langų dydis, būklė ir pasirinkti sandarikliai. Kainos intervalas taip pat gali skirtis priklausomai nuo teikiamo paslaugos tiekėjo, regiono ar net sezono. Dažnai tai yra ekonomiškai efektyvesnis sprendimas, palyginti su visiškai naujų langų įrengimu. Bene efektyviausia – kreiptis į patikimus rangovus, kurie pateiks tikslias kainas ir kokybiškai atliks reikalingus darbus.

Bendras langų sandarumo gerinimas ne tik sumažins sąskaitas už šildymą ir padės išvengti pelėsio, bet ir užtikrins komfortiškesnę gyvenamojo ploto aplinką. Dėl šios priežasties, kruopštus jų priežiūros planas yra svarbus kiekvienam būsto savininkui ar šeimininkui.

Plastikinių langų sandarinimo medžiagos ir įrankiai

Kad namai būtų šilti ir jaukūs, svarbu tinkamai priežiūrėti ir prižiūrėti plastikinius langus. Sandarūs langai padeda išvengti šilumos nuostolių ir triukšmo skverbimosi iš išorės, taip pat gali sumažinti šildymo sąnaudas. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kokios medžiagos ir įrankiai būtini efektyviam plastikinių langų sandarinimui.

Būtiniausios medžiagos langų sandarinimui

  • Sandarikliai: Silikonas yra vienas iš populiariausių langų sandariklių pasirinkimų dėl savo gebėjimo atsispirti drėgmei ir temperatūros pokyčiams. Be silikono, rinkoje taip pat galima rasti specialias putų juostas ar kitokius sandariklius, pritaikytus konkrečioms sąlygoms.
  • Plovikliai: Būtini lango paviršių paruošimui prieš pradedant juos sandarinti. Tinks bet koks nedirginantis, nekenkiantis plastikui lango valiklis.
  • Peiliai ir švitrinis popierius: Naudojami norint pašalinti seną sandariklį arba nelygumus ant lango rėmo, kuris gali trukdyti tolygiai užtepti naują sandariklį.

Reikalingi įrankiai sandarinimui atlikti

  • Matavimo įrankiai: Liniuotė arba matavimo juosta yra būtina, norint išmatuoti lango tarpus ir įsitikinti, kad sandariklis bus uždedamas tiksliai ir vienodai.
  • Sandariklio pistoletas: Suglaudus pavara, šis įrankis padės tiksliai ir vienodai užpilti sandariklio liniją ant lango rėmo.
  • Guma arba plastikinis glotintuvas: Jie naudojami silikonui išlyginti ir išdėstyti tolygiu sluoksniu užtikrinant estetiką ir funkcionalumą.

Tikslios medžiagų ir įrankių kainos gali svyruoti priklausomai nuo gamintojo, kokybės ir pardavimo vietos. Tačiau apytiksliai galime sakyti, kad silikono sandariklis kainuos nuo kelių eurų iki keliolikos eurų už vamzdelį, priklausomai nuo prekės ženklo ir savybių. Sandariklio pistoletas gali kainuoti nuo kelių eurų iki apie 20 eurų, o kitos smulkiosios medžiagos ir įrankiai paprastai įsigyjami už prieinamą kainą.

Atliekant langų sandarinimą svarbu laikytis gamintojo nurodymų ir teisingai paruošti paviršius. Įsitikinkite, kad lango rėmas yra švarus, sausas ir nėra pažeidimų. Taip pat iš anksto išmatuokite visas reikiamas tarpus ir įvertinkite medžiagos kiekį.

Darbus geriausia atlikti ne žemesnėje nei +5°C temperatūroje, kad sandariklis galėtų tinkamai sukietėti ir užtikrinti tinkamą sandarumą. Laikykitės šių patarimų ir Jūsų langai išliks sandarūs ilgus metus!

Paruošiamasis darbas prieš sandarinant langus

Geriausias būdas pailginti langų tarnavimo laiką ir užtikrinti jų efektyvų darbą – tinkamas jų sandarinimas. Tai ne tik padės sumažinti šilumos nuostolius, bet ir apsaugos namus nuo įvairių oro sąlygų. Prieš pradedant šį svarbų darbą, būtina atidžiai pasiruošti. Toliau pateikiamos rekomendacijos, kaip tinkamai atlikti paruošiamuosius langų sandarinimo darbus.

Darbo vietos švaros užtikrinimas

Prieš pradėdami bet kokį remonto darbą prie langų, reikia užtikrinti, kad darbo aplinka būtų švari. Naudokite šluostę ar šepečių, kad pašalintumėte nešvarumus ir dulkes ne tik nuo paties lango, bet ir iš jo aplinkos. Ši veikla leis naujam sandarikliui geriau sukibti su paviršiumi ir užtikrins ilgesnį jo išlaikymą.

Senų sandariklių šalinimas

Pakeičiant seną sandariklį, svarbu visą seną medžiagą kruopščiai ir atsargiai pašalinti. Tam galite naudoti mentelę arba specialius įrankius, kurie leidžia efektyviai ir švelniai išvalyti seną sandariklį nepažeidžiant lango rėmo. Atkreipkite dėmesį į lango būklę ir įsitikinkite, kad sandariklio liekanos nebus paliktos. Užtikrinus, kad lango paviršius bus švarus ir lygus, naują sandariklį bus žymiai lengviau uždėti.

Lango paviršiaus paruošimas

Į naują sandariklį investuoti prasminga tik tada, kai visiškai paruošiame paviršių, prie kurio jis bus klijuojamas. Priklausomai nuo jūsų langų tipo, galbūt prireiks atlikti papildomus paviršiaus paruošimo darbus. Pavyzdžiui, mediniai langai gali reikalauti šlifavimo ir gruntavimo, o plastikiniai ar metaliniai – specialaus valymo. Tai padės užtikrinti glaudesnį sandarumo ir ilgalaikį efektą.

Atliekant paruošiamuosius langų sandarinimo darbus, labai svarbu atsižvelgti į tinkamą darbų eiliškumą. Visi veiksmai turi būti atlikti atsakingai, nevengiant sąžiningo darbo, kartu saugant lango konstrukciją ir nekeliant jos pažeidimo rizikos. Jei langų sandarinimo metu kyla abejonių, visada rekomenduojama kreiptis į specialistus ar konsultuotis su prekybos vietose aptarnaujančiais darbuotojais, kurie gali pateikti vertingų patarimų, susijusių su jūsų langų sandarumo aspektais.

Nepamirškime, kad kokybiškas lango sandarinimas yra investicija, kuri ilgainiui atsipirks per mažesnes šilumos sąnaudas ir geresnį namų mikroklimatą. Nors tiksliai įvertinti sanadrintų langų kainą gali būti sudėtinga, nes ji priklauso nuo daugelio veiksnių, tokių kaip langų plotas, medžiagos rinka ir pasirinktas sandariklis, paprastai pateikiama kainodara yra pakankamai plačios apimties. Renkantis prekę, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad kokybiški sandarikliai gali kainuoti šiek tiek brangiau, tačiau jų efektyvumas ir ilgaamžiškumas ilguoju laikotarpiu bus naudingas.

Kiekvienas namų šeimininkas norėdamas užtikrinti kokybišką langų sandarumą turėtų skirti pakankamai dėmesio būtent pasirengimo procesui. Tinkamas paruošimas ne tik padidins darbo kokybę, bet ir palengvins pačią sandariklio uždėjimo procedūrą, sutaupys laiko ir netgi finansų ateityje. Taigi, jei ketinate sandarinti langus, atsiminkite šiuos svarbius žingsnius ir į juos atsižvelkite dar prieš pradėdami darbus.

Plastikinio lango sandarinimo instrukcija

Geras langų sandarinimas – tai ne tik patalpų komforto, bet ir energetinio efektyvumo klausimas. Seni ar netinkamai sutvarkyti sandarikliai gali leisti šilumai ištrūkti iš namų, o tai veda prie didesnių šildymo sąskaitų. Tinkamas plastikinio lango sandarumo atstatymas yra svarbi užduotis, kurią galima atlikti savarankiškai, vadovaujantis išsamiomis instrukcijomis. Toliau pateiksime žingsnis po žingsnio gidą, kaip atnaujinti plastikinio lango sandariklius.

Sandariklių būklės patikra

Prieš pradedant bet kokį darbą, svarbu atidžiai patikrinti langų sandariklių būklę. Pamatysite, ar sandariklius reikia keisti, ar užtenka juos tik švariai nuvalyti ir vėl įspausti į griovelius. Jeigu sandarikliai yra suplyšę, susitraukę ar kieti, būtina juos pakeisti.

Senų sandariklių šalinimas

  • Atidarykite langą ir raskite sandariklio pradžią.
  • Švelniai juos išimkite, galite naudoti plokščią atsuktuvą ar panašų įrankį, kad pradėtumėte.
  • Nuimkite senus sandariklius iš viso lango perimetro.

Lango griovelio valymas

  • Naudodami rankinį šepetį ar dulkių siurblį, kruopščiai išvalykite visas dulkės ir nešvarumus iš sandariklio griovelio.
  • Nuvalykite griovelius drėgnu skudurėliu, kad pašalintumėte likusius nešvarumus.

Naujo sandariklio paruošimas

  • Pamatavę langų perimetrą, nupjaukite reikiamą sandariklio ilgį.
  • Patikrinkite, ar sandariklio tipas ir storis tinka jūsų lango grioveliui.

Naujo sandariklio įdėjimas

  • Pradėkite įspaudinėti sandariklį į griovelį nuo viršutinio lango kampo.
  • Stenkitės tai daryti tolygiai, be tempimo, kad sandariklis nesusisuktu ir neišsitemptų.
  • Užbaigę visą perimetrą, patikrinkite ar nėra paliktų tarpų.

Sandarikliai gali skirtis kainomis priklausomai nuo jų ilgio, storio ir gamybos medžiagos. Paprastai jų kaina būna nurodoma už metrą ar ritinį, todėl svarbu žinoti reikiamą ilgį prieš perkant. Kainos gali svyruoti nuo kelių eurų už metrą iki didesnės sumos už aukštos kokybės produktą. Visada rinkitės patikimus gamintojus ir nebijokite investuoti į geresnius sandariklius, nes jie užtikrins ilgesnį langų tarnavimų laiką bei geresnę šilumos izoliaciją.

Savarankiškas plastikinių langų sandarinimas gali būti ne tik puikus būdas sutaupyti, bet ir patikimas būdas užtikrinti namų šilumos efektyvumą. Sekant aukščiau pateikta instrukcija, šis darbas yra visiškai įgyvendinamas. Svarbu atlikti visus darbus atidžiai ir kruopščiai, tai garantuos geriausius rezultatus.

Papildomi patarimai ir gudrybės langų sandarinimui

Langų sandarinimas yra labai svarbus darbas namų šiltinimui, taupant energiją ir užtikrinant komfortą gyvenamajame būste. Norint pasiekti geriausią sandarinimo kokybę, svarbu atkreipti dėmesį į kelis esminius veiksmus ir patarimus.

Optimalus sandariklio džiūvimo laikas

Atliekant langų sandarinimą, ypač svarbu laikytis gamintojo nurodyto sandariklio džiūvimo laiko. Paprastai jis svyruoja nuo kelių valandų iki paros, priklausomai nuo sandariklio tipo ir sąlygų, pvz., temperatūros ir drėgmės. Neskubėkite ir leiskite sandarikliui tinkamai išdžiūti prieš naudodami langą įprastu būdu.

Ką daryti, jeigu langas nehermetiškas po sandarinimo

Sutinkant su situacija, kuomet langas vis dar turi hermetiškumo problemų po sandarinimo, patartina patikrinti visą langą dar kartą. Ieškokite nedidelių plyšių ar sandariklio vietų, kurios gali būti nepakankamai užpildytos. Jei problemą aptikote, švelniai nuvalykite nepakankamai uždengtas vietas ir padenkite jas nauju sandariklio sluoksniu, vėl palaukdami rekomenduojamo džiūvimo laiko.

Kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų

  • Nepalikite tarpo tarp sandariklio ir paviršiaus krašto, nes tai sukurs galimybę susidaryti oro srovei.
  • Venkite per didelio sandariklio kiekio pritaikymo vienoje vietoje, kad išvengtumėte nelygaus išdžiūvimo ir pūslių atsiradimo.
  • Laikykitės gamintojo nurodymų dėl temperatūros ir drėgmės sąlygų sandarikliui teisingai išdžiūti.
  • Nešvaistykite sandariklio ir naudokite tik tiek, kiek būtina, kad užtikrintumėte kokybišką sandarumą.

Kadangi konkrečių kainų pateikti neįmanoma, nes jos gali skirtis priklausomai nuo regiono, prekės ženklo ar specialistų įkainių, rekomenduojame atkreipti dėmesį į rinkoje siūlomus produktų asortimentus ir paslaugas. Renkantis sandariklius ir medžiagas langų sandarinimui, verta pasidomėti įvairiais prekės ženklais ir lyginti jų siūlomas savybes bei kainas, taip pat nepamiršti, kad ilgalaikė investicija į geros kokybės produktus gali leisti sutaupyti ateityje.

Bendravimas su profesionaliais langų montuotojais taip pat gali padėti gauti reikiamą patarimą ir pasiūlymus, tinkančius jūsų poreikiams ir biudžetui. Jie gali pateikti kainų intervalus, apimančius ne tik medžiagas, bet ir darbo sąnaudas – tai yra svarbus aspektas, turintis įtakos galutinei kainai.

Kaip priežiūrėti sandarintus langus

Sandarinti langai yra svarbus namų komforto elementas, padedantis išlaikyti šilumą žiemos metu ir vėsinimą vasaros sezonu. Tinkamai prižiūrimi langai užtikrina ne tik termoizoliacines savybes, bet ir padeda taupyti energiją bei mažina triukšmo lygį iš išorės. Tam, kad sandarinti langai tarnautų kuo ilgiau, svarbu laikytis keletos paprastų priežiūros principų.

Kasmetinė langu apžiūra

Pirmasis žingsnis yra reguliari langu apžiūra, kurią rekomenduojama atlikti bent kartą per metus. Ieškokite įtrūkimų ar nusidėvėjimo ženklų tiek pačiame stikle, tiek ir langų sandariklio srityje. Jei pastebėsite pažeidimus, juos reikėtų nedelsiant sutaisyti, kad išvengtumėte šilumos nuostolių ir drėgmės patekimo.

Valymas ir priežiūra

Langų valymas turėtų būti atliekamas atsargiai ir naudojant tinkamuose produktuose. Stiklą valykite naudodami neabrązivinį skystį ir minkštą šluostę ar guminių peiliuką vandens nuvedimui, kad neišbrėžtumėte paviršiaus. Langų remai ir sandarikliai taip pat turi būti nuvalomi nuo nešvarumų ir dulkių. Kadangi šie elementai dažnai pagaminti iš PVC ar medžio, būtina naudoti šiuos paviršius nepažeidžiančias priemones.

Langų alyvavimas ir reguliavimas

Langų mechanizmų priežiūra taip pat neturėtų būti pamiršta. Kartą per metus būtina patikrinti visus langų vyrius, užraktus ir rankenas, ir, jei reikia, juos sutepti. Tai atlikus, užtikrite, kad langai lengvai atsidarys ir užsidarys, o taip pat sumažinsite dėvėjimąsi langų furnitūros elementų.

Dėmesys tarpikliams ir sandarikliams

Langų tarpikliai ir sandarikliai neleidžia šaltam orui patekti į patalpą ir išlaiko šilumą. Tačiau laikui bėgant šie elementai gali prarasti savo savybes. Pasirūpinkite, kad tarpikliai būtų elastingi ir nesutrupėję. Jei pastebite, kad tarpikliai prarado elastingumą ar yra pažeisti, juos reikėtų pakeisti.

Laikantis šių priežiūros rekomendacijų, sandarinti langai turėtų ilgiau išlaikyti savo savybės ir sumažės būtinybė atlikti dažnas langų sandarinimo procedūras. Nors konkretių kainų nurodyti sudėtinga, kadangi jos gali stipriai skirtis priklausomai nuo paslaugų teikėjo ir langų tipų, ši priežiūra gali padėti ilgalaikėje perspektyvoje sutaupyti ne tik pinigus, bet ir laiką.

Plastikinių langų sandarinimas: DUK ir naudinga informacija

Plastikiniai langai yra svarbi bet kurio namo ar buto dalis, užtikrinanti šilumos išsaugojimą bei komfortą. Vis dėlto, net ir aukštos kokybės langai gali pradėti praleisti šaltį ar kaupti kondensatą. Tada atsiranda poreikis sandarinti. Taigi, pateikiame jums dažniausiai užduodamus klausimus apie plastikinių langų sandarinimą ir atsakymus į juos, kad turėtumėte aiškų vaizdą, kaip susidoroti su panašiomis problemomis.

Kada reikėtų sandarinti plastikinius langus?

Sandarinti langus reikėtų pastebėjus, kad per juos prasiskverbia šaltis, vėjas ar yra kitų oro srautų. Taip pat, jei ant lango stiklo susidaro kondensatas arba pastebite, kad šildymo sąnaudos išaugo, tai gali būti ženklas, kad langai nėra pakankamai sandarūs.

Kokios medžiagos naudojamos sandarinimui?

  • Tarpinės – dažniausiai naudojamos gumos ar silikono tarpinės.
  • Putos – poliuretano putos padeda efektyviai užpildyti plyšius medžiagos ir lango rėmo tarp.
  • Sandarinimo mastikos ir hermetikai – šios medžiagos sukuria nepralaidų sluoksnį ir apsaugo nuo drėgmės bei šalčio.

Ar sandarinimą galiu atlikti pats ar reikia specialisto?

Sandarinimo procesą įmanoma atlikti savarankiškai, jeigu turite reikiamas žinias ir įrankius. Tačiau, jeigu nesate įsitikinęs dėl savo gebėjimų, visada patartina samdyti profesionalą, kuris užtikrins geriausią rezultatą.

Kiek kainuoja langų sandarinimas?

Paslaptis nėra vienos kainos langų sandarinimui, nes į kainą įtakos turi daug veiksnių: langų dydis, medžiagos, būklė ir darbo sudėtingumas. Paprastai kaina svyruoja nuo keliasdešimt iki kelių šimtų eurų už langą. Būtina atlikti individualų įvertinimą, kad gautumėte tikslesnį pasiūlymą.

Kaip išlaikyti langų sandarumą?

Norint užtikrinti, kad langai išliktų kokybiški ir sandarūs kuo ilgiau, reikėtų reguliariai atlikti jų tikrinimą ir priežiūrą. Laiku keiskite pagadintas tarpines, naudokite specialius lango priežiūros produktus ir nepamirškite reguliariai valyti langų profilius bei tarpinių zonas.

Atminkite, kad tinkamas plastikinių langų sandarinimas yra svarbus ne tik dėl šilumos išsaugojimo žiemos metu, bet ir siekiant apsisaugoti nuo dulkių bei triukšmo patekimo į namus. Jeigu turite papildomų klausimų ar abejonių, kreipkitės į profesionalus langų meistrus.

Plastikinių langų sandarinimas: kodėl tai svarbu?

Plastikiniai langai yra svarbi bet kurio namo struktūra, užtikrinanti šilumą, sandarumą ir komfortą gyventojams. Per laiką, dėl įvairių priežasčių, tokios kaip temperatūros svyravimai, fizinis langų naudojimas ar netinkama priežiūra, gali atsirasti sandarumo problemų. Šiame straipsnyje paaiškinsime, kodėl reguliarus plastikinių langų sandarinimas yra svarbus ir kaip tinkamai bei efektyviai jį atlikti savo jėgomis.

Plastikinių langų sandarumo praradimo pasekmės

Nesandarus plastikinis langas gali praleisti šaltą orą žiemą ir karštą vasarą, o tai susiję su didesnėmis šildymo ar vėsinimo sąnaudomis. Be to, drėgmė, prasiskverbianti pro nesandarius tarpus, gali sukelti pelėsių ar grybelio augimą aplink langų rėmus. Tokie veiksniai ne tik mažina būsto komfortą, bet ir gali sukelti sveikatos problemas gyventojams.

Kaip atlikti langų sandarinimą?

Langų sandarinimo darbai apima kelis etapus:

  1. Langų apžiūra: reikia atidžiai įvertinti, ar yra matomų tarpsnių tarp langų rėmų ir sienų, ar antspaudas yra nepažeistas.
  2. Medžiagų įsigijimas: pasirinkti tinkamą sandarinimo masę ir įrankius, tokie kaip hermetikas ir pistoletas jo įpurškimui.
  3. Senų sandariklių pašalinimas: atsargiai pašalinti susenęs ar sugadintas sandariklio dalis.
  4. Naujo sandariklio užtepimas: lygiu ir tvarkingu sluoksniu padengti visus reikalingus tarpus.

Daugelis šių darbų gali būti atlikti savarankiškai, tačiau reikia turėti bent minimalius darbo įrankius ir priemones.

Kiek kainuoja plastikinių langų sandarinimas?

Kainos gali svyruoti priklausomai nuo reikalingos medžiagos, langų dydžio ir sudėtingumo. Taip pat, jei pasamdomas specialistas, gali būti įskaičiuotas ir jų darbo užmokestis. Svarbu pabrėžti, kad savarankiškai atliekant darbus, svarbiausia išlaida – tai medžiagos. Paprastai, hermetikas kainuoja nuo kelių iki keliolikos eurų, o pistoletai hermetikų įpurškimui gali svyruoti nuo paprastesnių, kainuojančių apie 5-15 eurų, iki profesionalių įrangos rinkinių, kurie gali kainuoti ir daugiau.

Bendrai, reguliarus plastikinių langų sandarinimas ne tik sumažins išlaidas šildymui ar vėdinimui ir didins namo energetinį efektyvumą, bet ir pagerins būsto gyventojų savijautą. Laiku atliekant šiuos darbus, galima išvengti ir brangesnių langų remonto ar pakeitimo išlaidų ateityje.